Filmy sierota, szpital, pielęgniarka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sierota, szpital, pielęgniarka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Internat

7,7
„Internat" to opowieść o związkach między ludźmi, ambicji, władzy, walce z przeciwnościami życia i trudnych relacjach w grupie. Nastolatki zmuszone są dojrzeć i przejąć rolę rodziców. W serialu poznamy historie dzieci, które nie otrzymują wsparcia od rodziców, jak również zmagania matek, które poszukują zaginionych dzieci. Dodatkowo naszą uwagę przykują wplecione w trudy życia historie miłosne.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. "The Painted Veil". Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20-stych XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i ponownie zakochuje się w swoim mężu widząc jego poświęcenie dla pracy.


Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Ricky (Antonio Banderas) wychodzi ze szpitala dla umysłowo chorych. Pierwsze kroki kieruje do byłej kochanki, "gwiazdki" kina porno, Mariny (Victoria Abril). Dziewczyna nie wykazuje zainteresowania kontynuowaniem dawno zakończonej znajomości, odtrącając adoratora. Ricky nie może pogodzić się z porażką. Zdesperowany, nachodzi ją w domu, a gdy Marina nie chce go wpuścić, ogłusza ją uderzeniem w głowę. Nieprzytomną zaciąga do sypialni i przywiązuje do łóżka. Dziewczyna staje się więźniem we własnym domu. Z czasem więzy, które początkowo były torturą, stają się elementem zmysłowej, erotycznej gry, w której nagrodą jest prawdziwe uczucie.
Kathy, Tommy i Ruth to trójka przyjaciół, która mieszka w szkole z internatem. Wszystko się zmienia, gdy nauczycielka wyjawia tajemnicę dotyczącą celu kształcenia tej szkoły i przyszłości każdego ucznia, gdy już ją opuści. Ta wiedza zmienia ich życie i relacje między nimi.

Delikatna

6,1
Amy Nicholls (Calista Flockhart) rozpoczyna pracę w szpitalu, który jest przygotowywany do przekazania swych pacjentów innym szpitalom. Pacjentami jest garstka dzieci, a wśród nich wyróżnia się Maggie (Yasmin Murphy), która twierdzi, że szpital jest nawiedzony. Amy nie daje temu wiary, ale już po pierwszej nocnej zmianie doświadcza tajemniczych i niewytłumaczalnych wydarzeń.

Dom

7,4
Serial przedstawia losy pochodzących z różnych warstw społecznych mieszkańców przedwojennej, warszawskiej kamienicy, mieszczącej się przy ulicy Złotej, począwszy od końca II wojny światowej, aż po współczesność; przy okazji będąc cennym i pouczającym zapisem przemian społecznych i politycznych, mających miejsce w Polsce na przestrzeni ostatniego półwiecza.
Wielka Brytania, początek lat siedemdziesiątych. Młoda dziewczyna zostaje zatrudniona w szpitalu dziecięcym i zmuszona do wzięcia nocnej zmiany. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że szpital - podobnie jak całe miasto - boryka się z powracającymi problemami z dostawą prądu. Początkująca pielęgniarka zostaje więc sama, po ciemku, w gigantycznym gmaszysku, w którym czai się coś przerażającego.
Niemcy, 1940 rok. Trzynastoletni Ernst Lossa (Ivo Pietzcker) zostaje wysłany przez nazistowskie władze do szpitala psychiatrycznego. Jest to kara za jego buntownicze zachowanie. Na miejscu chłopak znajduje nowych znajomych, z którymi od pierwszych dni łączy go silna więź. Szybko jednak odkrywa, że zarządzana przez doktora Wernera Veithausena (Sebastian Koch) placówka prowadzi program eutanazyjny. Zdesperowany nastolatek decyduje się na sabotaż i ucieczkę ze swoją pierwszą wielką miłością, Nandl (Jule Hermann). Wstrząsający dramat na podstawie opartej na faktach powieści historycznej Roberta Domesa „Nebel in August – Die Lebens Geschichte von Ernst Lossa”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…