Filmy autostopowicz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje autostopowicz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lata siedemdziesiąte. Raoul Duke i Dr Gonzo (w tych rolach Johnny Depp i Benicio Del Toro) podążają do Las Vegas - miasta wiecznego hazardu i zatracanych pieniędzy. Jak się okazuje, są oni uzależnieni od róznego rodzaju używek typu Eter, LSD, Kokaina i wiele innych. Podający się za dziennikarza (R. Duke) oraz Prawnika (Dr. Gonzo) przyczyniają się do całkowitej destrukcji miejsc, w których przebywają. Ich głównymi celami są pokoje hotelowe, gdzie po zameldowaniu traktują je jak typową stajnie, w której przeżywają "odloty" swojego życia. Czarna Komedia mówiąca nam, o tym, jakie są przemyślenia, halucynacje i motywy do czynów po spożyciu środka odurzającego.
Jay i Cichy Bob w końcu doczekali się filmu, w którym są głównymi bohaterami. Wcześniej byli epizodycznie w filmach Kevina Smitha - Sprzedawcy, Szczury z supermarketu, W pogoni za Amy, Dogma oraz Sprzedawcy II. Jay ciągle gada, przeklinając, przede wszystkim o seksie, a Cichy Bob śmieszy właśnie tym, że nic nie mówi, tylko robi super miny i gesty. Odezwie się tylko gdy musi. Są oni dilerami narkotyków, stojącymi przed sklepem znanym ze Sprzedawców. Gdy dowiedzieli się, że ludzie źle mówią o filmie o nich, który na dodatek jest kręcony bez ich wiedzy, postanawiają pojechać do Hollywood, żeby wszystko naprawić. Dzięki temu mamy do czynienia ze świetnym filmem, w którym Jay i Cichy Bob przeżywają niewiarygodne przygody.
Marzeniem Maxa jest otwarcie własnej myjni samochodowej. Marzeniem Lionela jest zobaczyć wreszcie swoje dziecko, które przyszło na świat w trakcie jego nieobecności w rodzinnym miasteczku. Razem bohaterowie tego wzruszającego filmu tworzą nietypową parę i próbują uczyć się od siebie spojrzenia na świat.


Film jest parodią filmów grozy. Stan Helsing pracujący w wypożyczalni filmów, razem ze znajomymi wybiera się na imprezę urządzaną z okazji Halloween, po drodze musi jeszcze dostarczyć pewne zamówione taśmy na wybrany adres. Po chwili błądzenia trafiają do dziwnej okolicy, gdzie w barze zostają zaatakowani przez różne potwory...
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Sędziwy Isak Borg w związku z uroczystą ceremonią, jaka ma odbyć się na jego cześć na uniwersytecie w Lund, wyrusza w podróż. Choć wyprawa potrwa tylko jeden dzień, będzie czasem zmagań z własną pamięcią, rozmyślaniem nad swoim życiem i stosunkami z innymi ludźmi.
Thelma i Louise są przyjaciółkami. Wiodą spokojne i nudne życie w sennym amerykańskim miasteczku. Panie postanawiają wybrać się na weekendową wycieczkę w góry. Zatrzymują się w przydrożnym barze, gdzie poznają mężczyznę, który na zawsze zmieni ich życia.
W filmie Jestem na tak w roli głównej występuje Jim Carrey jako Carl Allen, człowiek, który bierze udział w programie samodoskonalenia, opartym na jednej prostej regule: mówić "tak" wszystkim i wszystkiemu. Z początku uwolnienie potęgi słowa tak w zdumiewający i niespodziewany sposób zmienia życie Carla, ale wkrótce odkrywa on, że otwarcie się na niezliczone możliwości może mieć i swoje złe strony.
Ktoś dokonuje podwójnego morderstwa na jednej z hawajskich wysp. Kilka dni później na jednym z mniej znanych szlaków spotykają się trzy pary, Sydney i Cliff oraz Gina i Nick postanawiają pójść dalej razem. Kale ze swoja dziewczyną po sprzeczce z pozostałymi decydują się pójść osobno. W trakcie wycieczki pojawiają się fakty wskazujące, że któraś z par to poszukiwani mordercy. Pytanie tylko która i jakie są ich dalsze plany.
Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Matthias (Marin Grigore) wraca do swojej rodzinnej, wieloetnicznej wioski w Transylwanii, po tym jak rzucił pracę w Niemczech. Martwi się o dorastającego bez niego syna Rudiego, o pozostawionego samotnie ojca Otto (Andrei Finti) i pragnie ponownie zobaczyć Csillę (Judith State), swoją byłą dziewczynę. Próbuje bardziej zaangażować się w edukację chłopca, który zbyt długo pozostawał pod opieką matki Any (Macrina Barladeanu, i chce pomóc mu przezwyciężyć irracjonalne lęki. Kiedy fabryka, którą zarządza Csilla, decyduje się na rekrutację pracowników z zagranicy, spokój małej społeczności zostaje zakłócony, niepokój ogarnia także dorosłych. Frustracje, konflikty i namiętności powracają, burząc pozory pokoju we wspólnocie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…