Filmy wieś, robotnik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, robotnik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1976. Na korytarzu gmachu Telewizji, Agnieszka - dyplomantka szkoły filmowej - przekonuje "ważnego" redaktora o potrzebie powstania filmu o Mateuszu Birkucie, przed laty przodowniku pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Po pertraktacjach dziewczyna dostaje wreszcie taśmę i niezbędny sprzęt. Rozpoczyna prywatne śledztwo, mające ustalić przyczyny sukcesu i upadku Birkuta.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Akcja filmu rozgrywa się we wsi Mostowice, gdzie gromada chłopska postanawia wybudować młyn wspólnego użytku. Przeciwko nim występuje właściciel istniejącego już młynu. Obawia się utraty swoich wpływów w rejonie. Na czele gromady staje Paweł, który ma kierować pracami budowlanymi.


Germinal

7,2
Północna Francja, połowa XIX wieku. Nad niewielkim miasteczkiem utrzymującym się z pobliskiej kopalni zawisły czarne chmury. Wszystko z powodu właściciela dobytku, który wykorzystuje mieszkańców do granic możliwości. Poniżani, oszukiwani i wyzyskiwani górnicy oraz ich rodziny postanawiają raz na zawsze rozprawić się z prześladowcą i pokazać, że braterstwo, szacunek oraz przyjaźń mogą śmiało konkurować z władzą oraz pieniędzmi...
PRL-owska prowincja przełomu lat 60. Mały jest chłopcem ze wsi, który przyjechał, aby pracować na budowie. Piękna studentka Natalia przeprowadza z nim ankietę na temat hoteli robotniczych. Młodzieniec zaczyna się w niej podkochiwać, jednak bez wzajemności. Ta po jakimś czasie zaprasza go do siebie, jednak przed samym spotkaniem musi wyjechać z rodzicami. Chłopak po przyjeździe zastaje w domu tylko służącą Anię, która przekazuje mu list od Natalii…
Opowieść o życiu przedrewolucyjnej gruzińskiej wsi, na przykładzie losu chłopa Baty Kekija. Wcześnie osierocony, przeżył trudne, pełne dramatyzmu życie. Czterdzieści lata uprawiał ziemię i wychowywał dzieci. Razem z synami wziął udział w strajku robotników i został aresztowany. Po uwolnieniu wrócił na wieś, gdzie już nikt na niego nie czekał: żona umarła a synowie odeszli...
Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Leningradzki robotnik Dawidow przyjeżdża do małej, kozackiej wioski, aby pomóc dońskim Kozakom w transformacji do nowych reform gospodarczych. Wkrótce udaje mu się zorganizować kołchoz...
Akcja rozgrywa się w środowisku górniczym, gdzie do pracy w kopalni przyjeżdżają młodzi ludzie z całej Polski. Często przybywają ze wsi nęceni dobrymi zarobkami. Nie mają doświadczenia ani wykształcenia, więc podejmują najcięższe prace jako niewykwalifikowani robotnicy. Jednym z nich jest Józek Sieczka, który wypadek w kopalni przypłaca życiem. Okazuje się, że sprawcą wypadku był Zyga, którego, jako swego krajana i wychowanka „osłania” technik Łopot. Podejrzenie zostaje skierowane na starego maszynistę Bartoszka. Czy Łopot zrozumie swój błąd i naprawi krzywdę wyrządzoną niesłusznym podejrzeniem?
Akcja obejmuje okres od początku dwudziestego wieku do pierwszych lat powstania władzy radzieckiej. Dwóch wiejskich chłopaków, bracia Siemion i Paweł, posługuje moskiewskiemu kupcowi. Stykają się tam z twardym wyzyskiem i ciężką niewolniczą pracą. Drogi życia braci rozchodzą się. Nie wytrzymawszy szyderstw kupca, Paweł odchodzi do fabryki i staje się robotnikiem, a później rewolucjonistą. Siemion pracuje dalej u kupca. W okresie porewolucyjnym Siemion, wraca z frontu na wieś, przyłącza się do kułaków i srodze rozprawia się z przedstawicielami władzy radzieckiej stając na czele bandy "borsuków", którzy ukrywają się w lasach. Na walkę z bandytami udaje się oddział Armii Czerwonej dowodzony przez Pawła…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…