Filmy samotność, nastolatek, inżynieria genetyczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, nastolatek, inżynieria genetyczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W korporacji zajmującej się tworzeniem nowych gatunków pracuje Alicja, matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Alicja wyhodowała niezwykle ciekawą roślinę. Kwiat ma piękne, karmazynowe płatki i niecodzienne właściwości. Jeśli zapewni mu się odpowiednią temperaturę, właściwie podlewa i rozmawia z nim sprawia, że jego opiekun odczuwa szczęście. Wbrew polityce firmy Alicja zabiera jeden egzemplarz do domu i daje go w prezencie synowi.

Ultrapies

6,0
Wypadek w tajemniczym laboratorium pewnego osobliwego naukowca dr. Simona Barsinistera (Peter Dinklage) spowodował, że zwykły ogar staje się niezwykłym, mówiącym psem. Odziany w twarzowy kostium superbohatera, Underdog (któremu użyczył głosu aktor komediowy Jason Lee) przysięga ochraniać oblężonych mieszkańców stolicy a szczególnie piękną spanielkę Polly Purebread (mówiącą głosem Amy Adams). Kiedy Barsinister wraz ze swoimi zbirami pragnie wprowadzić złowrogi plan zniszczenia stolicy, jedynie Underdog może go powstrzymać.
Rok 2015, piętnaście lat po kataklizmie, który ludzkość nazwała drugim uderzeniem. Czternastoletni Shinji Ikari przybywa do Tokio-3 na wezwanie swojego ojca, którego nie widział jakiś czas i do którego ma mieszane uczucia. Okazuje się, że ojciec Shinjiego – Gendō – chce powierzyć mu pilotowanie evangeliona: robota, którego zadaniem jest walka z aniołami – istotami chcącymi zniszczyć ludzkość. Niechętny temu na początku Shinji ostatecznie zgadza się pilotować robota. Pozostaje w Tokio-3 na dłużej, na wypadek ataku kolejnego anioła, zamieszkuje ze swoją nową opiekunką, Misato Katsuragi, idzie do nowej szkoły. Shinji jest jednak outsiderem, nawiązywanie kontaktów z innymi przychodzi mu bardzo trudno, ze wszystkich sytuacji stara się wyjść w ten sam sposób – robiąc to, o co się go prosi. Wkrótce jednak okaże się, że nie można żyć tak przez cały czas – spotka nowych ludzi, stanie przed nowymi zadaniami. „Neon genesis evangelion” oprócz znakomitej rozrywki jest także dziełem głęboko filozoficznym – oprócz tego, co dzieje się na ekranie, widz poznaje także rozterki, radości, smutki, sukcesy i niepowodzenia bohaterów, bardzo mocno zagłębiając się w ich psychikę i osobowość. Jeśli dobrze przeanalizuje się serial, znajdzie się w nim drugie, a może nawet trzecie i czwarte, dno.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…