Filmy pierwsza wojna światowa, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pierwsza wojna światowa, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 1915 kilkunastoletnia Heidi wyjeżdża ze szwajcarskiej wioski do szkoły we Włoszech. Wojna przerywa jej edukację już po kilku miesiącach. Z kilku koleżankami, po które nie zdążyli przyjechać rodzice, Heidi trafia do sierocińca, którego dyrektor wykorzystuje powierzone mu dzieci do niewolniczej pracy. Jedyna droga ucieczki wiedzie przez dzikie góry.

Amsterdam

5,9
5,2
W latach 30. trzech przyjaciół - lekarz, pielęgniarka i adwokat - jest świadkami morderstwa, sami stają się podejrzanymi i odkrywają jeden z najbardziej skandalicznych spisków w historii Ameryki.
Sierpień 1914 roku. Zajęty przez Niemców Kaliniec w pośpiechu opuszczają mieszkańcy. Jest wśród nich Barbara Niechcic, która wraca wspomnieniami do przeszłości: nie spełnionej miłości do Józefa Toliboskiego, małżeństwa z Bogumiłem Niechcicem oraz przeżyć związanych z wychowaniem syna - Tomaszka.


Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Adaptacja powieści Guntera Grassa. Trzyletni Oscar przestaje rosnąć w dniu przejęcia władzy przez partię Hitlera. Jego oczami śledzimy burzliwą historię Gdańska przed i po wybuchu wojny...
Oto wesoła i wzruszająca historia ośmiu utalentowanych chłopców, którzy pragną dostać się do najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. W drodze na szczyt pomagają im ekscentryczni nauczyciele; młody hedonista i starszy wyjadacz, który ma swoje zdanie na każdy temat. Zobacz, w jaki sposób młodzi ludzie poznają wartości edukacji, szczęścia, porażki i sukcesu w iście brytyjskim stylu.
Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej, ukazująca dzieje kilku pokoleń polskiej rodziny szlacheckiej na tle doniosłych wydarzeń historycznych z przełomu XIX i XX wieku. Bogumił Niechcic, były powstaniec i ziemianin, żeni się z Barbarą Ostrzeńską, też pochodzącą z zamożnego niegdyś rodu szlacheckiego. Życie Barbary przygniata uraz pierwszej nieszczęśliwej miłości i niezaspokojone aspiracje duchowe. Bogumił pracuje jako administrator cudzych majątków. Powrót do miasta to ciągłe marzenie Barbary, Bogumił tylko w pracy znajduje ucieczkę od domowych kłopotów. Ich związek, niewolny od nieporozumień, mino wszystko trwa. Dopiero śmierć Bogumiła oznacza dla Barbary radykalne zmiany, a wybuch I Wojny Światowej - strach o niewiadomy los własny i najbliższych.
Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.
W 1933 roku, w okresie wielkiego kryzysu amerykańskiego, baronowa przemysłu piwnego organizuje w Winnipeg konkurs na najsmutniejszą muzykę. Muzycy ze wszystkich stron świata przybywają by powalczyć o główną nagrodę, którą jest 25,000$.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…