Filmy kłamstwo, pranie mózgu

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kłamstwo, pranie mózgu. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w nieznanym mieście, choć niektóre szczegóły mogą wskazywać, że jest to Londyn bądź Nowy Jork. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki klasycznej (przede wszystkim Beethovena), zadawania gwałtu i przemocy. Alex jest przywódcą małej grupy podobnych mu przestępców. Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i pozwalają mu wpaść w ręce policji. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymencie, mającym na celu szybką resocjalizację więźniów przy pomocy tzw. techniki Ludovica.
Na ekran wraca niezrównany Indiana Jones (Harrison Ford), znany wszystkim ekscentryczny archeolog. Jest rok 1935. Indiana Jones dociera do Singapuru i Indii. Razem z towarzyszącą mu panienką zgłębia tajemnice Świątyni Przeznaczenia. Naturalnie ma wielu wrogów próbujących przeszkodzić mu i pokrzyżować plany. Zaprawiony jednak w bojach, radzi sobie doskonale.
Anna jest kobietą, która straciła pamięć, a tym samym swą tożsamość. Chce się dowiedzieć, kim była. Odpowiedź na to pytanie pomoże jej w odkryciu, kim jest. Okazuje się jednak, że im bliżej jest rozwikłania tej zagadki, tym bardziej się boi. Kim była? Kim jest? Czy należy do „Szarych Wilków”? Czy jest jakiś związek z nią a młodymi kobietami, które zostają brutalnie mordowane?


Porucznik Frank Drebin ma chronić królową Elżbietę II w czasie jej wizyty w USA. Monarchini grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zagrozeniem jest dla niej biznesmen Vincent Ludwig. Każe on swojej sekretarce uwieść policjanta i w ten sposób odwrócić jego uwagę. Kobieta stara się więc za wszelką cenę nie dopuścić, żeby Darlin wpadł na trop przestępczej działalności jej szefa.
Khan Noonien Singh przejmuje kontrolę nad jednym ze statków federacji i z jego pomocą atakuje kolonię naukowców zajmujących się projektem Genesis. Mając taką broń Khan zastawia pułapkę na swoich dawnych wrogów z U.S.S. Enterprise.
Bohaterka filmu, pastor Becky Fisher należy do społeczności Ewangelików. Całą energię wkłada w organizowanie obozów wyznaniowych dla dzieci - „Kids on Fire”. Ewangelicy wkładają wiele starań w stworzenie „Armii Boga”, której „żołnierzy” rekrutuje się wśród najmłodszych Amerykanów. Dzieci są bowiem najbardziej podatne na indoktrynację. Becky Fisher ma na tym polu wielkie zasługi. Kamera z bliska rejestruje najbardziej emocjonujące momenty działania charyzmatycznej pastor. Gdy doprowadza podopiecznych do duchowej ekstazy i histerycznych drgawek, sprawia, że mówią językami i płaczą poruszeni obecnością Ducha Świętego ma się wrażenie wkraczania w czyjąś intymność. Jednak kościół ewangelicki ma to do siebie, że tam eksponuje się emocje a chwalić Boga można na wiele sposobów. Podczas jednego z występów członkowie „Kids on fire” w kamuflażach, uzbrojeni w kije, tańczą wojenne tańce w rytm chrześcijańskiego heavy – metalu. To wszystko za przyzwoleniem rodziców, którzy często, zamiast posyłać dzieci do szkoły, uczą je w domu. Ewolucjonizm zastępują teorią stworzenia. Choć Becky proces indoktrynacji ma doskonale zaplanowany, czasem pojawiają się zabawne niekonsekwencje. Fisher przestrzega przed Harrym Potterem jako wrogiem Boga, lecz stworzenie człowieka inscenizuje już za pomocą Barbie i Kena.
Super szpieg Derek Flint (James Coburn) musi ocalić świat przed kobiecą organizacją przestępczą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…