Filmy miłość, relacja ojciec-syn, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, relacja ojciec-syn, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jedna z nielicznych komedii o holocauscie. Opowiada historię włoskiego wieśniaka Guido, który trafia wraz ze swoim 4-letnim synkiem i ukochaną żoną do obozu koncentracyjnego. Mężczyzna wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię po to, aby jego syn nie przekonał się o okrucieństwie wojny i tłumaczy mu, że jest to gra, a do zdobycia jest 1000 punktów... Śmieszna i mądra komedia, doceniona na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu w Jerozolimie, gdzie został wybrany najlepszym filmem o holocauscie.
W kolejną Wigilię bohaterów filmu czekają kolejne, trudne decyzje.

Ta jedyna

6,1
Mickey (Burns) jest prawdziwym lekkoduchem pracującym jako nowojorski taksówkarz. Francis (Michael McGlone) natomiast robi karierę na Wall Street. Obaj maja piękne żony i obaj przeżywają małżeńskie kryzysy. Mają jeszcze jedną rzecz wspólną - dawna narzeczona Mickeya jest kochanką Francisa. Gdy prawda wychodzi na jaw, zamieszanie sięga zenitu.


Kiedy Russel Greene traci pracę, decyduje się rozpocząć nowe życie. Do swojego mikrobusu podłącza przyczepę, uzbraja się w marzenia i rusza w drogę. Razem z żoną, synem, córką, matką i bratankiem wyrusza w nieznane. Przemierzają kraj wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód, a spotykanym po drodze ludziom zawsze służą pomocą.
Przeddzień pierwszej wojny światowej. Kozacy jednej z dońskich stanic uchodzą do obozu na wojenne zgrupowanie. Wśród nich jest Stepan, mąż młodej Kozaczki Aksiny. Odprowadziwszy niekochanego męża, Aksina wiąże się z Grigorijem (Andrei Abrikosov), synem Kozaka Pantieleja Mielichowa. Staruszek, dowiedziawszy się o związku syna z cudzą żoną, postanawia ożenić go z Natalią, córką bogatego Kozaka Korszunowa. Lecz ożenek nie potrafił stłumić miłości Grigorija do Aksiny...
Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu Dawno temu w Ameryce. Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz niepozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.
Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.
Wyoming, 1963 rok. Między dwoma pasterzami owiec wybucha płomienny romans, a utrzymywanie go w tajemnicy rzuca się cieniem na ich relacje rodzinne.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…